SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
Декомунізація звільненого Донбасу має бути швидкою та рішучою, — В’ятрович
Ноябрь 11, 2018 by ВРЕМЯ

Після звільнення територій Донбасу декомунізація регіону має бути швидкою та рішучою, бо саме швидкість забезпечить успіх.

Таку думку висловив директор Українського інституту національної пам’яті, історик Володимир В’ятрович, повідомляє Главред.

«Коли ми починали декомунізацію в Україні, нам теж казали, що цей процес потрібно розтягти на багато років, цього не можна робити швидко. Я прихильник швидких і рішучих змін. Переконаний, що саме швидкість і рішучість забезпечують успіх реформ. Також переконаний, що декомунізація на Донбасі повинна відбутися досить швидко після звільнення цих територій», — наголосив він.

Чиновник також поділився власним баченням майбутньої декомунізаціі анексованого Криму. Він зазначив, що значній частині об’єктів на півострові повернуть історичні кримськотатарські назви.

«Назви, які повинні бути змінені на території Криму в рамках процесу декомунізації, вже пропрацьовані й, навіть більше, проголосовані в парламенті, але почнуть діяти після звільнення Криму. Це близько сімдесяти з чимсь назв, значній частині з яких повернуть історичні назви, зокрема, історичні кримськотатарські назви», — резюмував він.

Нагадаємо, в Україні в результаті декомунізації перейменували близько тисячі населених пунктів і демонтували майже всі пам’ятники Леніну.

Як відомо, 15 травня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію — «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістського (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» і «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті».

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації. Закони були ухвалені народними депутатами на засіданні Верховної Ради більшістю голосів.

«Аргумент»


Comments are closed

SIDEBAR
»
S
I
D
E
B
A
R
«
»  Substance:WordPress   »  Style:Ahren Ahimsa